خانه / کتاب های ایرانی / معرفی و دانلود جام جهانی در جوادیه – داوود امیریان

معرفی و دانلود جام جهانی در جوادیه – داوود امیریان

کتاب جام جهانی در جوادیه نوشته داود اميريان در 272 صفحه توسط انتشاراتي قدياني به چاپ رسيده.

موضوع اين رمان، برگزاري يک مسابقه فوتبال در گروه نوجوانان، آن هم در يکي از محله هاي جنوبي شهر تهران (جواديه) است.

جام جهانی در جوادیه

آلکس هيوارد، فرزند سفير کانادا در تهران است. سياوش يکي از بچه هاي محله جواديه که دست بر قضا، زبان انگليسي اش خوب است، به آلکس فارسي ياد مي دهد. آلکس ماجراي يک دوره مسابقات فوتبال را در جواديه از زبان سياوش ميشنود و يک تيم از بچه هاي کانادايي را براي مسابقه معرفي مي کند. اما کار به همين جا ختم نمي شود.

سياوش، شخصيت محوري داستان، نوجوان پر شور و حالي است که به واسطه ارتباط با پسر سفير کشور کانادا، پاي چند تيم خارجي نوجوانان را به مسابقه جام دوستي در محله خودشان باز مي کند و حوادث بعدي رمان بيشتر درباره حضور تيم نوجوانان کشور افغانستان در اين جام محلي و جهاني است. حوادثي که براي تيم نوجوانان افغانستان به وجود مي آيد، باعث بروز احساسات و عواطف انساني در بين اعضاي ساير تيم هاي شرکت کننده مي شود. حتي در مرحله فينال مسابقات تيم نوجوانان برزيل به عمد بازي را به نوجوانان فوتباليست افغاني واگذار مي کنند.

 

در بخشي از اين کتاب مي خوانيم:

«سياوش تصوير خودش را ديد که گل زده و بچه ها بغلش کرده و گريه مي کنند. سياوش مبهوت و غرق در شوري وصف ناپذير به صفحه تلويزيون خيره مانده بود. صداي گزارشگر روي تصاوير فوتبال شنيده مي شد: «نوجوانان ايراني بسيار خوب بازي کردند. يکي از آنها سياوش يحيوي است. نوجواني که در هر بازي گل هاي سرنوشت سازي زده. اما در آخرين بازي ناگهان حالش خراب شد.» بعد تصاويري پخش شد که سياوش ناگهان دست بر قلب گذاشته و روي زمين مي افتد. اکرم خانم به صورتش زد. سياوش خواست کانال تلويزيون را عوض کند، اما دير شده بود. اکرم خانم گريه گريه گفت: «بيا اينجا ببينم، پسرم.»»

 

برای دانلود این کتاب می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*