خانه / دسته‌بندی نشده / سلحشوران جوان

سلحشوران جوان

باسمه تعالی
پارله ‏آن. سرزمینی کهن که در طول تاریخش محل زندگی انسان ‏ها و موجوداتی از نژادهای گوناگون بوده است. با اینکه سال ها از بیرون راندن مهاجمان مانیک می‏ گذرد، اما هنوز پلیدی ‏ها و اهریمنان بسیاری از آن دوره باقی مانده ‏اند. به همین خاطر مدت‏هاست که فرمانروای این سرزمین، گرز مشهورش اخگر را بدست گرفته و همراه یاران وفادارش از مبارزه‏ای به سمت مبارزه‏ی دیگر می‏ رود.
این بار اما، میراث خطرناکی از گذشتگان که می ‏تواند هم برای نیکی و هم برای پلیدی به کار رود، بدست گروهی از خطرناکترین دشمنان پارله‏آن افتاده است که طمعشان برای قدرت را فقط می‏توان با بی‏ رحمیشان مقایسه کرد و فرمانروا برای نجات مردم و سرزمینش نمی ‏تواند از هیچ کاری دریغ کند. حتی اگر مجبور شود نوجوانی روستایی و بی‏ تجربه را، برخلاف خواست خانواده‏ اش در سفری مرگبار، با خود همراه کند…

null

سلحشوران پارله‏ آن، تازه‏ ترین رمان فانتزی ایرانی است که توسط سید علی خواسته به نگارش درآمده است. او پیش از این رمان سریر هوشیار را نیز همین مجموعه منتشر کرده که البته داستانی مستقل دارد و تاکنون به چاپ سوم رسیده است.
آثار خواسته، افتخاراتی چون: جوان‏ ترین برنده‏ی لوح تقدیر کتاب فصل، برترین نویسنده‏ی زیر22سال کشور و دریافت تندیس از رئیس فرهنگستان هنر، برگزیده‏ی کتاب سال دانشجویی و برگزیده‏ی جشنواره‏ی جوان ایرانی را برای او به ارمغان آورده‏اند.
در بخشی از سلحشوران پارله‏ آن می‏خوانیم:
“…اهریمن که متوجه حریفان تازه‏ اش شده بود، به سرعت تنه‌ی درخت بر زمین افتاده را برداشت، و به آنان حمله کرد. پارسامین و دیگران با دیدن این حرکت، برای لحظه‌ای غافلگیر شدند، اما بعد بلافاصله آماده‌ی مقابله شدند. آن‌ها سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌کردند که به اهریمن نزدیک شوند و او را محاصره کنند، اما اهریمن مرتب با تنه‌ی درخت مانعشان می‌‌شد. مبارزه‌ی طاقت فرسای آن‌ها برای مدتی روی زمین گل آلود و لغزنده ادامه داشت و من کم‌کم نگران شدم. چون اهریمن بدون هیچ‏نشانه‌ای از ضعف، همچنان می جنگید. ولی نشانه‌های خستگی در پارسامین، پارسیتاد و آران کاملا مشخص بود.
در همین هنگام، داراد هم از راه رسید و به جلو دوید تا به دیگران ملحق شود، اما پارسامین با دیدن او، فریاد زد:«نه داراد! از بالا!»
من معنی دستور پارسامین را نفهمیدم، اما داراد که ظاهرا متوجه شده بود، سرش را تکان داد و مسیرش را به سمت درختی عوض کرد. او وقتی که به درخت رسید، تبرزینش را بر پشتش انداخت و با سرعت از درخت بالا رفت. چشمانم با تعجب و نگرانی مدام بین داراد و دیگران در حرکت بود و نمی‌‌‌توانستم تصمیم بگیرم که باید به چه چیزی توجه بکنم. داراد خیلی زود خودش را به یکی از شاخه‌های قطور درخت رساند که تقریبا بالای سر اهریمن قرار داشت. در زیر پای او پارسیتاد بی‌ترس بدون توجه به خطر، به پهلوی سمت چپ اهریمن حمله‏ور شد که به نظر بدون پوشش مانده بود. اما اهریمن با عکس العملی سریع، با تنه‌ی درخت ضربه‌ی محکمی به پارسیتاد زد و او را به عقب پرتاب کرد. در همان لحظه، داراد کمی ‌‌‌‌‌‌دور خیز کرد و بعد با پرشی حیرت آور، بر پشت اهریمن پرید و تبر زینش را با دو دست، در عمق بدن او فرو کرد…”
سلحشوران پارله‏ آن با ویراستاری آمنه رستمی و طراحی جلد پیمان رحیمی‏ زاده، به وسیله‏ی انتشارات افق روانه ‏ی کتابفروشی ‏های کشور شده است.
شما هم اکنون می توانید با خریدن این کتاب از مطالب زیبای این رمان که واقعا یکی از معدود رمان های فانتزی بسیار خوب ایرانی هستند لذت ببرید. باعث افتخار تمام ایرانیان است که نویسندگانی مانند علی خواسته داشته باشند.
به امید هرچه بیشتر پیشرفت کردن آقای خواسته.
با تشکر از شما خوانندگان گرامی 🙂

2 دیدگاه

 1. با سلام خدمت مدیر محترم سایت زندگی پیشتاز ها
  میخواستم بگم ساییتون عالیه فقط یم مشکل که اونم کتاب هاسی تایپ و اسکنه که ههمون میدونیم هم نامردیه و هم حرامه و البته بعضی از ترجمه ها مثل سری وراثت و کار اموز رنجر که حق کپی رایت دارن مثل دو جلد آخر هری پاتر.میخواستم اگر این اتفاقات دار میفته جلوگیری کنید یا اگر افتاده پاک کنید

  • زندگی پیشتاز؟ زندگی خوب!
   قوانین اسکن و تایپ درست مثل قوانین کتابخانه ست. تا وقتی که پنج سال از انتشار نگذشته باشه توی سایت اسکن و تایپ گذاشته نمی شه.
   چیز دیگه ای هم که هست تا جایی که من اطلاع دارم کتاب های وراثت و کارآموز رنجر ترجمه اینترنتی بودن و به هیچ وجه از روی کتاب تایپ یا اسکن نشده ن.
   با تشکر.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*