کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ووکشیا (Wuxia)

1. klarisk آواتار ها
    klarisk
    Apr 2018
    1
    امتیازها
    1
    سطح
    1
    امتیازها: 1, سطح: 1
    تمام شدن سطح: 0%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 1
    فعالیت کل: 0%
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

ووکشیا (Wuxia)

سلام به همگی

حدود دو سال پیش تمام زندگی من خوندن کتاب های فانتزی بود. من اول مثل خیلی های دیگه از هری پاتر شروع کردم و یادم میاد زمانی که داستان به اتمام رسید چقدر احساس پوچی و ناراحتی میکردم. البته این زیاد طول نکشید چون مدتی بعد من با فن فیکشن ها و فانتزی های اینترنتی آشنا شدم.
    فکر کنم سه یا چهار ماه بعد من تقریبا همه داستان های فارسی توی نت رو من جمله فن فیکشن ها , کتاب های ترسناک , کتاب های فانتزی و ترجمه ها رو خونده بودم (اون دوران به لطف چند تا داستان واقعا معرکه مثل سفیر کبیر تبدیل به چند تا از بهترین ماه های زندگیم شد). یک مقدار زمان گذشت و من با این داستان مواجح شدم : حلقه جادوگران
    واقعا از مترجم این کتاب ممنونم چون به لطف همین کتاب بود که من انگلیسی رو تو یک سال به صورت دست و پا شکسته یاد گرفتم فقط برای اینکه جلد های دیگه این کتابو بخونم (کتابو فقط تا جلد پنجم خوندم). خلاصه حالا که انگلیسی یاد گرفته بودم مثل جوجه پرنده ای بودم که تازه قادر به پرواز شده , ده ها سایت مختلف داستان انگلیسی مثل اسمش وردز یا فیکشن پرس در دسترسم بودن و من میتونستم هر چقدر که دلم میخواد کتاب های مختلف تو هر ژانری رو بخونم.
    در یک قسمت توی این ماجراجویی هیجان انگیز من با کتاب های ووکشیا یا به اصطلاح Cultivation Novels آشنا شدم و باید بگم اولین کتابی که تو این ژانر خوندم باعث شد همه فانتزی رو بزارم کنار و فقط بچسبم به خوندن ووکشیا.
    خب حالا بالاخره میرم سر اصل مطلب و برای کسایی که نمیدونن توضیح میدم که کتاب های ووکشیا چی هستن :

ووکشیا یک ژانر کتاب های چینی هستش که مترجم ها به انگلیسی ترجمه میکنن (البته ووکشیا غیر چینی هم داریم که به دست مردم انگلیسی نوشه شده). ساده ترین شکلی که من میتونم ووکشیا رو توصیف کنم ترکیبی از فانتزی و هنر های رزمیه.

شما توی یک کتاب ووکشیا میتونید هرچیزی رو پیدا کنید , جادوگری , تکنیک های کونگ فو , پیش گویی و خلاصه هر چیزی. البته تنها چیزی که تو همه ووکشیا ها پیدا میشه یه چیزیه به اسم کالتیویشن. کالتیویشن معنای فارسی داره اما ترجمش اصلا مناسب نیست پس من از همین کلمه انگلیسی استفاده میکنم.
    کالتیویشن به زبان ساده لول آپ کردن برای قدرت بیشتره. توی همه ی ووکشیاها یه سیستم کالتیویشن هست که استیج های مختلفی داره مثلا استیج 1 , 2 , 3 و...
    هر لول آپ باعث افزایش قدرت میشه. البته شاید دارید فکر میکنید لول آپ با کشتن هیولاها است و این ووکشیا مثل بازیه و ... نه!
    لول آپ کردن توی هر ووکشیا راه خودش رو داره. درسته تو بعضی از ووکشیا ها اکس پی هستش ولی تو اکثر اونا لول آپ با تمرین بدن , ذهن, فهمیدن قوانین دنیا و ... هستش .
    ووکشیا ها چند تا مشخصه خیلی مهم دارن که من اینجا ذکر میکنم :
    1 - سطح های قدرت توی ووکشیا ها دیوانه واره. در آخر هر ووکشیا شخصیت اصلی حداقل به قدری قدرتمنده که چند تا کهکشان رو با حرکت دستش نابود کنه یا طلسم هایی اجرا کنه که زمان رو متوقف میکنن و سیاره هارو نابود میکنن و ...
    2- خیلی طولانی هستن ! هر ووکشیا حداقل یک میلیون کلمه داره که تو بیشتر از هزار فصل نوشته شده اند
    3-اکثر ووکشیا ها با شخصیت اصلی مرد یک حرم سرا دارن. خود من خیلی از این قضیه بدم میاد اما معمولا زیاد به این موضوع اشاره نمیشه. شاید هر 200 فصل یکی از زنای شخصیت اصلی باهاش ملاقات کنه , در همون حد.

به نظر من این سه تا مهم ترین ها بودن . کلا من فکر میکنم این داستان ها برای ما ایرانی ها که عاشق مبارزه و جادو و جمبل هستیم معرکه باشن , حداقل فکر کنم عده زیادی از این ژانر لذت ببرن. برای کسایی که میتونن انگلیسی بخونن پیشنهاد میکنم که به سایت Wuxiaworld
    برید. داستان هایی که من پیشنهاد میکنم Martial World هست که تقریبا ترجمش به اتمام رسیده فقط 300 چپتر فکر کنم مونده , Renegade immortal هم داستان بسیار قشنگی داره و زیاد هم طولانی نیست.
    همین ها رو میخواستم بگم. امیدوارم کمکی کرده باشم.
    #1 ارسال شده در تاريخ 09-15-2018 در ساعت 08:54 PM

2. saharsms121 آواتار ها
    saharsms121
    Sep 2018
    1
    امتیازها
    1
    سطح
    1
    امتیازها: 1, سطح: 1
    تمام شدن سطح: 0%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 1
    فعالیت کل: 0%