خانه / ادبیات خارجی / معرفی کتاب: مجموعه کارآموز رنجر اثر جان فلاناگان (همراه با لینک دانلود چهار جلد اول)

معرفی کتاب: مجموعه کارآموز رنجر اثر جان فلاناگان (همراه با لینک دانلود چهار جلد اول)

مجموعه کارآموز رنجر (جنگاوران جوان)

Ranger’s Apprentice  by John Flanagan

خلاصه

رنجرها با شنل‌های سیاه و شیوه‌های مخفیانه‌شان همیشه در گذشته او را ترساندند. اهالی دهکده باور داشتند که رنجرها با کمک جادو در برابر انسان‌های عادی مخفی می‌مانند. و حالا ویل پانزده ساله که همیشه نسبت به سنش جثه کوچکی داشت به عنوان کارآموز رنجر انتخاب شده اما هنوز متوجه نشده است که رنجرها محافظ پادشاهی هستند. آزموده در مهارت‌های جنگی و شناسایی در جنگ‌هایی شرکت می‌کنند تا جنگ‌ها مردم را درگیر نکند. حالا قرار است ویل بفهمد که جنگی بزرگ در پیش است. مورگاراث تبعید شده فرمانروای کوهستان باران و شب نیروهایش را جمع می‌کند تا به پادشاهی حمله ببرد. این بار جلویش گرفته نخواهد شد.

نظر خوانندگان

ویل یتیمی است که در خانواده بارون آرالد بزرگ شده است. روز انتخاب فرا رسیده است که هر کسی شاگرد استادی می‌شود تا حرفه‌ای یاد بگیرد. ویل می‌خواهد در مدرسه جنگ محل آموزش شوالیه‌های ارباب پذیرفته شود اما به جای آن کارآموز رنجر می‌شود. ویل به شدت ناامید است و کمی هم می‌ترسد. رنجرها مخفی‌کار هستند و همه باور دارند که با کمک جادو از مردم عادی مخفی می‌مانند. استادش هالت بد خلق است و ویل را مجبور می‌کند تمام کارهای خانه را انجام دهد.

اما ویل نمی‌داند که رنجرها محافظ پادشاهی هستند. آنها جاسوسانی آموزش دیده و مبارزانی سریع هستند که به کشور درباره خطر هشدار می‌دهند. مورگاراث تبعید شده، ارباب کوهستان باران و شب نیروهایش را جمع‌آوری می‌کند تا حمله ببرد . مهارت‌های روزافزون ویل آزمایش خواهد شد و او را درگیر ماجراجویی‌های غیر منتظره می‌کند.

خیلی از اجزای داستان خرابه‌های گورلان در داستان‌های فانتزی معمول است. خوانندگان باید پیش از شروع کتاب بدانند که با دنیایی فئودالی روبرو خواهند شد که جنگجویی تهدید می‌کند. شخصیت‌های معمول فانتزی با تهدیدات معمول موجودات جادویی شریر هست. ماجرا بر جنگ بین خیر و شر متمرکز است. شاید به همین دلیل است که فانتزی ژانری محبوب باقی می‌ماند چرا که در تکرار آرامش وجود دارد.

کتاب از نظر جزئیات عالی است. رنجر را شخصیت اصلی می‌کند و نویسنده ماجراجویی‌های زیادی به وجود می‌آورد اما همچنین جزئی وجود دارد که اغلب در ژانر فانتزی بررسی نمی‌شود. جان فلاناگان پیچیدگی‌های جالبی در روابط تعدادی از کاراکترها ایجاد می‌کند. به رابطه میان ویل و کارآموز همراهش هوراس می‌پردازد که در ابتدا دشمن هستند اما در نهایت به دوستی می‌رسند. فلاناگان به موضوع زورگویی می‌پردازد. او شباهتی میان مبارزات حیاط مدرسه و نیروهای بزرگتر تهدیدکننده پادشاهی به وجود نمی‌آورد اما خوانندگان جوان حتما تجربیاتی مشابه داشته‌اند.

خرابه‌های گورلان شاید خوانندگان ژانر غیر فانتزی را به این ژانر جذب نکند اما خوانندگان موجود لذت خواهند برد و در دنیای جدید به کنکاش مشغول خواند شد. اولین کتاب دنیایی جدید را باز می‌کند اما خوانندگان باید منتظر بمانند تا در جلدهای بعد جزئیات جدیدی را کشف کنند.

کتاب‌ها:

جلد یک خرابه‌های گورلان (2004) (The Ruins of Gorlan) (لینک دانلود)

جلد دو پل سوزان (2005) (The Burning Bridge) (لینک دانلود)

جلد سه سرزمین یخ‌زده (2005) (The Icebound Land) (لینک دانلود)

جلد چهار نبرد اسکاندیا (2006) (The Battle for Skandia) (لینک دانلود)

جلد پنج جادوگر در شمال (2006) (The Sorcerer in the North)

جلد شش محاصره ماکیندو (2006) (The Siege of Macindaw)

جلد هفت خونبهای ایراک (2007) (Erak’s Ransom)

جلد هشت پادشاهان کلونمل (2008) (The Kings of Clonmel)

جلد نه دردسر هالت (2009) (Halt’s Peril)

جلد ده امپراطور نیهون-جا (2011) (The Emperor of Nihon-Ja)

جلد یازده داستان‌های گمشده (2011) (The Lost Stories)

جلده یازده و یک مرگ قهرمان (201۲) (Death of a Hero)

جلد دوازده رنجر وفادار (2013) (The Royal Ranger)

(لینک دانلود همه جلدها به زبان انگلیسی)

1 دیدگاه

  1. آقا دمتون گررررم. من در به در دنبال این دو جلد آخر مجموعه بودم. واقعا نمی دونم چطور تشکر کنم یه دنیا مرسییییی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*