خانه / کتاب های ایرانی / معرفی و دانلود جام جهانی در جوادیه – داوود امیریان

معرفی و دانلود جام جهانی در جوادیه – داوود امیریان

کتاب جام جهانی در جوادیه نوشته داود امیریان در ۲۷۲ صفحه توسط انتشاراتی قدیانی به چاپ رسیده.

موضوع این رمان، برگزاری یک مسابقه فوتبال در گروه نوجوانان، آن هم در یکی از محله های جنوبی شهر تهران (جوادیه) است.

جام جهانی در جوادیه

آلکس هیوارد، فرزند سفیر کانادا در تهران است. سیاوش یکی از بچه های محله جوادیه که دست بر قضا، زبان انگلیسی اش خوب است، به آلکس فارسی یاد می دهد. آلکس ماجرای یک دوره مسابقات فوتبال را در جوادیه از زبان سیاوش میشنود و یک تیم از بچه های کانادایی را برای مسابقه معرفی می کند. اما کار به همین جا ختم نمی شود.

سیاوش، شخصیت محوری داستان، نوجوان پر شور و حالی است که به واسطه ارتباط با پسر سفیر کشور کانادا، پای چند تیم خارجی نوجوانان را به مسابقه جام دوستی در محله خودشان باز می کند و حوادث بعدی رمان بیشتر درباره حضور تیم نوجوانان کشور افغانستان در این جام محلی و جهانی است. حوادثی که برای تیم نوجوانان افغانستان به وجود می آید، باعث بروز احساسات و عواطف انسانی در بین اعضای سایر تیم های شرکت کننده می شود. حتی در مرحله فینال مسابقات تیم نوجوانان برزیل به عمد بازی را به نوجوانان فوتبالیست افغانی واگذار می کنند.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

«سیاوش تصویر خودش را دید که گل زده و بچه ها بغلش کرده و گریه می کنند. سیاوش مبهوت و غرق در شوری وصف ناپذیر به صفحه تلویزیون خیره مانده بود. صدای گزارشگر روی تصاویر فوتبال شنیده می شد: «نوجوانان ایرانی بسیار خوب بازی کردند. یکی از آنها سیاوش یحیوی است. نوجوانی که در هر بازی گل های سرنوشت سازی زده. اما در آخرین بازی ناگهان حالش خراب شد.» بعد تصاویری پخش شد که سیاوش ناگهان دست بر قلب گذاشته و روی زمین می افتد. اکرم خانم به صورتش زد. سیاوش خواست کانال تلویزیون را عوض کند، اما دیر شده بود. اکرم خانم گریه گریه گفت: «بیا اینجا ببینم، پسرم.»»

 

برای دانلود این کتاب می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme